Newsy

Relacja z IV Zjazdu KSSOP

By 15 marca 2017 No Comments

W drugi weekend marca 2017 roku przedstawiciele zespołów obrączkarskich tworzących Krajową Sieć Stacji Obrączkowania Ptaków (KSSOP) spotkali się nad Stawami Milickimi w Dolinie Baryczy. Zjazd zorganizowany został tym razem przez Wrocławską Grupę Obrączkarską ODRA, organizatora obozu Bukówka, a przybyli na niego przedstawiciele Akcji Bałtyckiej, Carpatiki, Kaliszan, Siemianówki i Rakutowskiego. W piątek wieczorem wysłuchaliśmy opowieści na temat walorów okolic zbiornika Bukówka oraz wspomnień z wyprawy z Gambii. W sobotę uczestnicy wysłuchali wystąpień poświęconych wynikom badań ornitologicznych prowadzonych w Dolinie Baryczy. Przedstawiono również wyniki badań na podstawie materiałów zebranych na stacjach KSSOP oraz sprawozdania z działalności stacji w 2016 roku. Wieczorem w części nieoficjalnej mieliśmy okazję wysłuchać opowieści i zobaczyć zdjęcia z ptasiej wyprawy do Meksyku.

Uczestnicy IV Zjazdu KSSOP fot. H.Sztwiertnia

Niedziela rozpoczęła się obrączkowaniem ptaków chwytanych przy karmniku, dzięki czemu zespół obrączkarski Odry powiększył się w znacznym stopniu. W trakcie ostatniej już sesji prezentacyjnej wysłuchaliśmy prezentacji na temat pozaornitologicznych walorów Doliny Baryczy, faunistycznych korzyści płynących z obrączkowania ptaków oraz na temat zmian nazewnictwa ptaków. Czwarty zjazd KSSOP został zamknięty oficjalnymi obradami w trakcie których wszyscy przedstawiciele obozów zadeklarowali dalszą chęć współpracy oraz podpisania oficjalnej umowy powstania sieci naukowej.

Gospodarzom serdecznie dziękujemy za wspaniałą organizację oraz możliwość spotkania się w tak cennym przyrodniczo (i nie tylko) zakątku Polski. Do zobaczenia za rok!

خرید vpn سرور مجازی ترکیه سرور مجازی آلمان

Leave a Reply